6 листопада 2025 року в консультативно-діагностичному центрі міської клінічної лікарні №10 пройшла науково-практична конференція, присвячена питанням впровадження новітніх технологій та штучного інтелекту у медичну практику.
У заході взяли участь лікарі загальної практики, терапевти, кардіологи та інші спеціалісти.
Конференція, організована Асоціацією сімейної медицини Одеського регіону, стала важливим етапом безперервного професійного розвитку медиків Одеської області.
Генеральний директор МКЛ №10, головний кардіолог Департаменту охорони здоров'я Одеської міської ради Денис Себов представив інформацію про Національну програму скринінгів здоров'я, яка розпочне свою роботу в Україні з 1 січня 2026 року.
Фахівці обговорили обсяги скринінгів та вимоги до медичних установ, які братимуть участь у проекті, зокрема, важливість дотримання принципів безбар'єрності.
Учасники конференції отримали відомості про сучасні технології, які вже впроваджуються в клініці, зокрема, можливості фундус-камери для томографічної та біомікроскопічної візуалізації очного дна, а також програму зі штучним інтелектом для первинного скринінгу діабетичної ретинопатії.
Також обговорювались можливості застосування сучасних технологій у первинній ланці медичної допомоги.