В Одесі відбувся захоплюючий легкоатлетичний марафон Seaside Marathon. Цього року на старт вийшло близько 600 учасників, серед яких були й ветерани війни. Репортаж від Суспільного Одеса.
Рано вранці біля Палацу спорту зібралися учасники марафону Seaside Marathon. Близько восьмої години вони зайняли свої місця на стартовій лінії. Першими змагалися учасники з інвалідністю на спеціальних кріслах.
Серед учасників був Олександр, який подолав три кілометри навколо парку Перемоги.
"Наша мета полягає в тому, щоб продемонструвати, що ми, люди з інвалідністю, такі ж, як і всі інші. Ми також можемо досягати успіху й реалізовувати свої цілі. Це було важко, але ми впоралися", — зазначив він.
У марафоні учасники мали можливість вибрати дистанцію: 5 км, 10 км, 21 км або 42 км. Ветерани війни пройшли 100 метрів в урочистій ході під назвою "Шлях ветерана". Діти змагалися на дистанціях 100 та 500 метрів, а також один кілометр.
Ганна без підготовки пробігла п’ять кілометрів. Вона поділилася своїми враженнями:
"На шляху був сніг, дощ і град, але ми дійшли до фінішу. Чесно скажу, я трохи йшла, адже бігти без підготовки важко".
Захід в Одесі проходить вдруге, зазначила організаторка Ольга Волобуєва. Цього року в марафоні взяли участь близько 600 учасників з України та інших країн. Усі зібрані кошти підуть на розвиток адаптивного спорту в регіоні.
Маршрут марафону пролягав через проспект Шевченка (пам’ятник Стефанові Джевецькому), вулицю Академічну, вулицю Добровольців, Шампанський провулок та знову проспект Шевченка. Під час заходу рух транспорту там було обмежено.