Слідчі завершили досудове розслідування у справі про незаконний перетин кордону. Обвинувальний акт надіслано до суду. Зловмиснику загрожує до дев’яти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Злочинну діяльність 28-річного чоловіка, уродженця сусідньої області, який проживав в Одесі, було викрито у вересні. Слідчі поліції № 4 Одеського районного управління поліції № 1 спільно з працівниками Служби безпеки України та прикордонниками задокументували злочин.
За даними слідства, чоловік, діючи у змові з невідомими особами, організував незаконний перетин державного кордону для одесита. Вартість «подорожі» до Молдови становила 11 000 доларів, з яких 400 доларів призначалися на купівлю одягу, рюкзака та болторіза. Ці речі повинні були допомогти клієнту стати непримітним і подолати перешкоди на шляху.
За вказівкою організатора, одесит мав перетнути кордон у визначений день та час разом з іншими військовозобов’язаними, які також звернулися за його «послугами». Проте правоохоронці перервали цю схему.
Правоохоронці зафіксували факт отримання зловмисником 400 доларів, а під час отримання решти 10 600 доларів його затримали.
«Чоловіка затримали у процесуальному порядку, й суд обрав йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Досудове розслідування завершено. На підставі достатніх доказів, зібраних під час слідства, ділку висунуто обвинувачення за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України в організації незаконного переправлення осіб через кордон з корисливих мотивів. За ці дії йому загрожує до дев’яти років ув’язнення з позбавленням права займати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років з конфіскацією майна», - повідомив начальник слідства Олег Зощук.
Обвинувачення в суді представлятиме Київська окружна прокуратура міста Одеси, під процесуальним керівництвом якої тривало досудове розслідування.