Сьогодні відбувся початок обміну полоненими відповідно до угод, укладених у Стамбулі.
На батьківщину повертається перша група звільнених військових, які не перевищують 25 років.
Це стало можливим завдяки старанній роботі Президента України, команди переговорників та Координаційного центру з питань військовополонених.
Серед звільнених - представники Військово-Морських Сил, Сухопутних військ, Сил Територіальної оборони, Повітряних Сил, Десантно-штурмових військ, Прикордонної служби, Національної гвардії та Державної спеціальної служби транспорту. Усі звільнені - військовослужбовці рядового та сержантського складу.
Серед повернених захисників - оборонці Маріуполя, які провели в полоні більше трьох років.
Це лише перша частина великого обміну, який триватиме відповідно до узгоджених домовленостей.
Даний обмін стосується окремих категорій військовополонених, зокрема молоді до 25 років, тяжко поранених та хворих.
Також триває робота з повернення тіл загиблих українських військових, які захищали свою країну.
Звільнені військові отримають всю необхідну підтримку. Їм відновлять документи, виплатять належні грошові компенсації за час перебування в полоні, одноразову допомогу. Окрім цього, вони пройдуть курс медичної реабілітації.
Обмін полоненими триває. За міркуваннями безпеки остаточні дані про кількість звільнених будуть оголошені після завершення обмінного процесу.
Україна систематично працює над реалізацією формули обміну "всіх на всіх" у всіх категоріях.