19 квітня Україна знову зустріла 277 своїх героїв, з яких 246 повернулися в рамках обміну полоненими, а ще 31 особа була визволена поза обміном.
Джерело: президент Володимир Зеленський, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Пряма мова: "Сьогодні ми раді вітати 277 воїнів, які повернулися з російського полону."
Це бійці Збройних Сил України, Національної гвардії, Державної спеціальної служби транспорту та прикордонники. Вони захищали Маріуполь, а також інші напрямки Донеччини, Херсонщини, Запоріжжя та Луганщини.
Зеленський подякував усім, хто брав участь в організації цього обміну, зокрема відзначивши роль Об'єднаних Арабських Еміратів.
За інформацією Координаційного штабу, 246 воїнів стали результатом обміну, а 31 особа була звільнена поза ним.
Серед повернутих, більшість — це молоді люди, народжені після 2000 року. Серед них є й жінка-військовослужбовець, яка була в полоні з травня 2022 року.
З 268 звільнених — рядові та сержанти, а також 9 офіцерів.
Цей обмін став четвертим у 2023 році та 63-м з початку повномасштабної війни.
Лише цього року з російського полону вдалося повернути 596 українців в рамках обмінів, а 53 захисника були звільнені поза обмінами.
Взагалі, з березня 2022 року в рамках перемовин та обмінів Координаційний штаб визволив 4552 українських громадян, а поза обмінами звільнено 529 осіб.