Лікарі з Одеської міської клінічної лікарні № 10 взяли участь у 13-й Зимовій школі інсульту, що проходила в Берні, Швейцарія. Захід об'єднав експертів з 20 країн, які обговорили інноваційні методи лікування та обмінялися практичним досвідом у боротьбі з інсультом.
У програмі Школи були представлені нові міжнародні рекомендації щодо лікування інсульту на 2026 рік, аналіз реальних клінічних випадків, а також тренування практичних навичок у рентген-операційній та на спеціальних манекенах.
Навчання проходило в Університетській клініці Берну, де лікарі мали можливість взяти участь у сесіях з управління пацієнтами з гострим ішемічним інсультом та відвідати воркшопи, присвячені сучасним ендоваскулярним технікам.
Заняття були організовані в парах, що складалися з невролога та нейрорадіолога, що сприяло міждисциплінарному підходу, який є стандартом для ефективної роботи інсультних центрів у світі.
«Цей досвід є надзвичайно цінним для нас – ми змогли побачити, як організована допомога в інсультному відділенні Швейцарії, поспілкуватися з колегами з інших країн та обговорити складні клінічні випадки. Ми були раді, що наш досвід справив враження на іноземних колег, і відзначили, як швидко в Україні розвивається допомога пацієнтам з інсультом», - підкреслив завідувач рентгенохірургічного блоку та інтервенційної нейрорадіології МКЛ № 10 Олександр Скрипка.
Нові знання та навички, здобуті під час міжнародного навчання, одеські медики застосовуватимуть у своїй практиці для покращення якості медичної допомоги пацієнтам.