image
19 Листопада 2025 13:28

Одеський національний університет імені І. Мечникова за підтримки ініціативи «Донор Одеса» реалізував акцію «160 донорів крові — до 160-річчя університету».

В організації заходу активно брали участь адміністрація, профспілки викладачів та студентів університету. Медична команда Одеської обласної станції переливання крові забезпечила виїзні донації.

Акція проводилась у два етапи, перший з яких завершився навесні. Другий етап донорства був приурочений до Всесвітнього дня доброти, який святкується в листопаді. Протягом 13 та 14 листопада представники ОНУ здавалі кров на двох локаціях: у Київському районі — на факультеті гідрометеорології та екології, та в Приморському районі — на кафедрі здоров'я і безпеки людини.

«Навіть під час блекауту акція з донації продовжилась. Коли на одній з локацій вимкнули світло, ми запустили генератор, щоб забезпечити роботу необхідного обладнання. Кожна крапля нашої крові може врятувати захисників, які боронять наші життя», - зазначив ініціатор акції, доцент кафедри фізіології та здоров'я Вадим Пєнов.

Завдяки спільним зусиллям понад 170 людей стали донорами в ОНУ. У акції взяли участь не тільки студенти та співробітники, а й члени їхніх родин, які також висловили бажання підтримати Україну.

Крім того, студенти та викладачі університету активно популяризували донорство в соціальних мережах, підкреслюючи його важливість.

Кожна донація може врятувати до трьох життів. 
Доброта починається з нас. Добро — це рятівна сила.

Дізнатися про потреби в донорській крові медичних установ Одеси та долучитися до акції можна через телеграм-канал «Донор Одеса».