image
18 Листопада 2025 09:41

14 листопада 2025 року в Одесі відбувся захід на підтримку дітей, які страждають на цукровий діабет, та їх родин, присвячений Всесвітньому дню боротьби з діабетом. 

Цю подію організовано за участю Департаменту охорони здоров'я Одеської міської ради, Асоціації сімейної медицини Одеського регіону, а також інших медичних установ та благодійних організацій.

В нашому місті вже декілька років триває інформаційний проект «Одеса змінює ставлення до діабету», метою якого є підвищення обізнаності населення про цукровий діабет, його ускладнення та важливість своєчасної діагностики, а також надання психологічної підтримки пацієнтам та їхнім родинам.

«Цього року ми акцентуємо увагу на гармонії життя з діабетом. Символом Всесвітнього дня є блакитне коло, яке втілює здоров'я та єдність у боротьбі з хворобою. Діти, батьки та медики взяли участь у флешмобі, намагаючись балансувати блакитні повітряні кулі. Це демонструє важливість контролю над діабетом», - зазначила організаторка заходу Валентина Величко.

Під час заходу дитячі ендокринологи отримали подяки від батьків, а маленькі учасники - подарунки. Для дітей також були проведені цікаві психологічні активності та ігри від фахівців громадської організації «Психологічний простір ЦДК».

У холі всі бажаючі могли безкоштовно пройти кардіометаболічний скринінг здоров'я, вимірюючи рівень глюкози, глікованого гемоглобіну, холестерину та інші показники.