22 жовтня 2025 року в Одесі пройшов форум, присвячений проблемам внутрішньо переміщених осіб, який об'єднав учасників із Одеської, Миколаївської та Херсонської областей.
Основною метою заходу стало обговорення викликів, з якими стикаються переселенці, та встановлення плідної взаємодії між місцевими органами влади, державними установами і самими переміщеними особами.
На форумі були присутні в.о. заступника Одеського міського голови Сергій Коцюба і директорка Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради Олена Китайська.
З вітальним словом до учасників звернулися заступниця керівника Офісу Президента України Ірина Верещук та голова спеціальної комісії Верховної Ради України з питань захисту прав ВПО Павло Фролов.
В рамках дискусійної панелі представники Рад ВПО поділилися своїм досвідом та успішними прикладами у сфері соціального захисту. Було акцентовано на важливості залучення переселенців до процесу прийняття рішень, що стосуються їхнього життя в нових громадах.
Також була презентована онлайн-платформа «Портал Рад ВПО» https://radyvpo.org.ua/. На порталі доступні інтерактивна карта Рад ВПО, новини, аналітичні матеріали та практичні інструменти для ефективної роботи.
Довідка
В Одеській області на сьогодні зареєстровано більше 220 тис. внутрішньо переміщених осіб, з яких 134,5 тис. перебувають на обліку в районних управліннях соціального захисту населення.