Прокуратура Одеської області розпочала справу проти п'яти мешканців Білгород-Дністровського району, яких підозрюють у проведенні диверсій, навмисному пошкодженні електричних об'єктів та інших злочинах (ч. 2 ст. 113, ч. 2 ст. 194-1, ч. 2 ст. 194 КК України).
Слідство з'ясувало, що ці особи отримали завдання від агента російських спецслужб для виконання диверсійних актів на об'єктах Укрзалізниці та стратегічних підприємствах району за фінансову винагороду.
Протягом кількох місяців вони організовували підпали релейних шаф, трансформаторних станцій та адміністративних будівель.
Підпали здійснювались вночі, з використанням горючих матеріалів і спеціального обладнання для відкриття шаф, а також підготовленого транспорту для швидкого переміщення.
Щоб підтвердити виконання завдань, підозрювані знімали свої дії на відео.
Всі п'ятеро наразі заарештовані без можливості внесення застави.
Розслідування проводить СБУ Одеської області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою, поки її вина не буде доведена у законному порядку.