image
19 Серпня 2025 14:44

На щастя, у підземеллі з дітьми не сталося нічого страшного. Їх повернули назад у сім’ї. Вчора близько 17:00 на лінію 102 надійшла інформація від мешканки Одеси про зникнення її 13-річного сина. Поліцейські терміново почали розшукові дії. Опитавши рідних та друзів хлопчика, ювенальні правоохоронці дізналися, що він збирався відвідати катакомби з другом.
Залучивши до пошуків кінологів та рятувальників, правоохоронці за годину знайшли дітей на відстані 300 метрів від виходу з катакомб. Крім двох підлітків, про яких йшла мова, з ними були ще двоє маленьких знайомих.
Хлопці пояснили, що хотіли досліджувати катакомби, але не попередили батьків. Вони втратили зв’язок з родичами відразу після спуску в підземний світ.
Поліцейські провели бесіду з підлітками та їхніми батьками про запобігання подібним ситуаціям у майбутньому. Жоден з них раніше не потрапляв в поле зору правоохоронців. 
Щодо дорослих були складені протоколи за статтею 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків. Санкція передбачає попередження або штраф до 1700 гривень. Матеріали справи будуть направлені до суду.

«Ми були дуже стурбовані дітьми, адже в катакомбах легко заблукати. Температура там значно нижча, ніж на поверхні, це робить ситуацію ще більш небезпечною. На щастя, підлітків швидко знайшли, і вони повернулися додому без шкоди,» - зазначила старша інспекторка ювенальної превенції Одеського районного управління поліції № 1 Аліна Хіміч.

Поліцейські закликають дітей та дорослих не спускатися в катакомби без супроводу досвідчених спелеологів. Вони можуть бути небезпечними через свою протяжність, легкість дезорієнтації, відсутність зв’язку та низьку температуру.