image
24 Листопада 2025 16:20

Одеські прокурори подали до суду обвинувальний акт проти 19-річного хлопця з Біляївки.
Йому закидають заважання законній діяльності Збройних Сил України та умисне пошкодження майна шляхом підпалу, виконаного за попередньою змовою (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 194 КК України).
За результатами розслідування з'ясували, що в червні 2025 року, шукаючи підробіток, молодий чоловік отримав повідомлення в «Телеграм» від агента противника, який пропонував йому за гроші підпалювати автомобілі українських військових. Йому надіслали детальні інструкції, і обов'язковою умовою «співпраці» була відеозйомка результатів.
Перебуваючи у Біляївці, він купив легкозаймисту рідину, знайшов мікроавтобус Peugeot Boxer, що належав військовослужбовцю, облив його розчинником і підпалив. Автомобіль згорів повністю.
Після підпалу молодик за вказівкою замовника зняв відео пожежі та надіслав його як «звіт», сподіваючись отримати обіцяну винагороду в криптовалюті.
За клопотанням прокуратури обвинувачений утримується під вартою без права на заставу.
Досудове розслідування у даній справі проводило УСБУ в Одеській області.
Цього року прокурори в судах вже довели провину 17 осіб, відповідальних за підпали автомобілів військових на замовлення ворога. Усі підпалювачі понесли кримінальну відповідальність.