Слідчі завершили досудове розслідування та передали матеріали справи до суду. Злочинцю загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Цього літа до поліції звернувся 21-річний мешканець Одеси, який повідомив, що невідома особа вимагала від нього повернення 5000 гривень ненаступного боргу.
Поліцейські Одеси почали кримінальне провадження через вимагання. Під час слідства стало відомо, що в серпні між заявником та дружиною 19-річного жителя Одеси виникла суперечка біля лікарні. Жінка, не розібравшись, зателефонувала чоловікові. Він приїхав, спровокував бійку та, назвавши 21-річного одесита «боржником», зажадав 5000 гривень ненаступного боргу. Як так звану «гарантію» отримання грошей, злочинець відібрав у потерпілого ключі та свідоцтво на транспортний засіб.
Протягом кількох тижнів злочинець докучав «боржнику» телефонними дзвінками, призначаючи зустрічі, на яких вимагав гроші, погрожуючи насильством.
Поліцейські задокументували злочин та затримали зловмисника після того, як він двічі зустрівся з потерпілим, отримав всю суму та повернув відібрані ключі й документи.
Як речові докази слідчі вилучили готівку, мобільний телефон затриманого та автомобіль, на якому той пересувався. За клопотанням поліції суд наклав арешт на майно, а підозрюваному обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.
«На даний момент досудове розслідування завершено. Зібравши достатню кількість доказів, ми висунули 19-річному молодику обвинувачення за ч. 4 ст. 189 Кримінального кодексу України за вимагання, вчинене в умовах воєнного стану. Обвинувальний акт направлено до суду. За скоєне злочинець може отримати до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна», - зазначив начальник слідчого відділу Павло Гавришко.
Документування злочинної діяльності проводили слідчі та оперативники поліції. Обвинувачення в суді підтримуватиме окружна прокуратура Одеси під процесуальним керівництвом якої тривало досудове розслідування.