62-річний бізнесмен протягом кількох місяців проходив терапію онкологічного захворювання у приватному медичному закладі в Одесі. За висновками експертів, смерть могла бути запобігнена: при своєчасній діагностиці та адекватному лікуванні він міг прожити значно довше.
Однак, лікарі клініки допустили серйозні помилки у наданні медичної допомоги. Це призвело до сепсису, який у поєднанні з онкологічним процесом став причиною смерті.
Слідчі Головного слідчого управління Національної поліції, за підтримки Департаменту стратегічних розслідувань, зібрали достатні докази, що підтверджують причинно-наслідковий зв’язок між неналежними діями медиків і смертю пацієнта.
На основі зібраних матеріалів хірургу та онкологу приватної клініки вручено підозру у неналежному виконанні обов’язків, що призвело до тяжких наслідків для пацієнта (ч. 1 ст. 140 КК України). Санкція статті передбачає покарання до двох років ув’язнення з позбавленням права займати певні посади чи займатися певною діяльністю до п’яти років.
Готується клопотання про цілодобовий домашній арешт та відсторонення фігурантів від займаних посад. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Офіс Генерального прокурора.