Зловмисник пообіцяв трьом жінкам отримати автомобілі з Китаю, взяв їхні гроші та зник, завдавши їм збитків на суму 2,7 млн грн. Фігуранту справи вже оголошено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України. Йому загрожує позбавлення волі з конфіскацією майна.
Слідство встановило, що 34-річний мешканець Одеси шукав клієнтів для компанії, яка займається продажем автомобілів з-за кордону, в якій працював менеджером. Проте, він не надавав обіцяні послуги, а навпаки, обманював людей для отримання грошей.
Три жінки звернулися до нього, довірившись його обіцянкам, та сплатили повну передоплату за транспорт, розмитнення та оформлення документів.
«Під час зустрічей з жінками шахрай показував підроблені договори купівлі-продажу. Клієнти передавали йому гроші, отримували розписки, а потім він зник. Загальна сума збитків склала 2,7 мільйона гривень», - повідомила слідча Одеського районного управління поліції № 1 Аліна Устуянова.
Після скоєного обману в Одесі, зловмисник переїхав до Харкова, де скоїв подібні злочини і був затриманий.
Поліція Одеси зібрала достатньо доказів, включаючи висновки судових експертиз, і повідомила фігуранту про підозру за:
- ч.ч. 3, 4 ст. 358 Кримінального кодексу України: підроблення офіційного документа, що посвідчується підприємством з метою використання його підроблювачем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, зокрема повторно, а також використання завідомо підробленого документа, зокрема повторно;
- ч.ч. 3, 5 ст. 190 ККУ: заволодіння чужим майном шляхом обману, тобто шахрайство, вчинене в умовах воєнного стану, що завдало значної шкоди потерпілому й в особливо великих розмірах, зокрема повторно.
За свої дії чоловіку загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Досудове розслідування триває під процесуальним керівництвом Київської окружної прокуратури міста Одеси. Правоохоронці встановлюють всіх осіб, причетних до злочинів.