Одеська обласна прокуратура довела справу щодо 55-річного мешканця Одеси, якого визнали винним у належності до терористичної групи (ч. 1 ст. 258-3 КК України).
Чоловіка засудили заочно до 12 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна.
Прокурор у суді довів, що у 2015 році цей одесит виїхав до окупованого Донецька, де добровільно вступив до терористичної організації «днр», у так званий «1-й армійський корпус народної міліції», займаючи посаду стрільця під псевдонімом «Морпех».
Протягом 2015-2018 років він виконував розвідувальні завдання, збирав інформацію, проводив контррозвідувальні заходи та брав участь у бойових операціях проти Збройних Сил України в Донецькій та Луганській областях. Також він входив до силового блоку так званого «комітету визволення Одеси» та інших воєнізованих груп.
Окрім військових дій, він поширював у соцмережах ідеї тероризму, виправдовуючи дії «днр», відкрито виступаючи проти української державності та пропагуючи проросійські настрої.
Наразі засуджений перебуває на окупованій території Донецької області. Строк покарання почне рахуватися з моменту його затримання.
Досудове розслідування проводило Управління СБУ в Одеській області.