У Білгород-Дністровському районі поліцейські затримали чоловіка, який незаконно заволодів автомобілем. Підозрюваному вже висунули обвинувачення, і йому може загрожувати тюремне ув'язнення.
На початку липня місцевий житель звернувся до правоохоронців із заявою про викрадення його автомобіля марки «SUZUKI». За його словами, він залишив авто на узбіччі біля кладовища з незачиненими дверима та ключами в замку запалення, а сам пішов на цвинтар. Коли повернувся, автомобіля вже не було.
Начальник другого відділення поліції Білгород-Дністровського району Едуард Коломієць повідомив, що через годину після повідомлення правоохоронці виявили правопорушника. Ним виявився місцевий мешканець, який, будучи в стані алкогольного сп’яніння, сів за кермо незамкненого автомобіля та зник з місця події. Його знайшли за місцем проживання. Поліція вилучила автомобіль і повернула його законному власнику.
Під час руху чоловік не впорався з керуванням і в’їхав у паркан. Він також не зміг пред’явити поліцейським водійське посвідчення.
В рамках розслідування слідчі зібрали достатньо доказів для висунення підозри у незаконному заволодінні автомобілем. За частиною 1 статті 289 Кримінального кодексу України, це правопорушення може каратися позбавленням волі до п’яти років.
Досудове слідство триває під наглядом Білгород-Дністровської прокуратури.
Крім того, поліцейські склали адміністративні протоколи за статтею 124 (порушення правил дорожнього руху, що призвело до пошкодження транспортного засобу) та частиною 1 статті 130 (керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння) КУпАП. Матеріали адміністративних справ спрямовані до суду. Максимальне покарання за ці правопорушення – штраф у розмірі 17 тисяч гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на рік.
Поліція також винесла постанову за частиною 1 статті 126 КУпАП (керування транспортним засобом особою без водійського посвідчення) та наклала штраф у розмірі 425 гривень.
Правоохоронці закликають громадян відповідально ставитися до збереження власності, зокрема автомобілів. Не залишайте ключі в замку запалення, зачиняйте двері та вмикайте сигналізацію, навіть якщо виходите ненадовго. Водіям нагадують за жодних обставин не сідати за кермо у стані сп’яніння, завжди мати при собі водійське посвідчення та дотримуватись правил дорожнього руху.