image
28 Травня 2025 12:22

Злочинець увірвався до житла місцевих мешканців і, погрожуючи ножем, викрав їхні речі. Правоохоронці завершили розслідування та подали справу до суду. Зловмиснику загрожує великий термін ув’язнення. 

Інцидент стався наприкінці минулого року в Приморському районі під час комендантської години, за порушення якої досі немає відповідальності за законодавством.

Правопорушник заліз на прибудову біля житлового будинку, переліз на балкон другого поверху і потрапив всередину через незачинені двері. Він розбудив господарів і, погрожуючи їм своїм кухонним ножем, забрав три мобільні телефони, гаманець з грошима та чоловіче взуття. Загальна вартість викраденого склала майже 20 тисяч гривень, після чого зловмисник втік.

Потерпілі звернулися до поліції за допомогою. Оперативники кримінальної поліції ГУНП в Одеській області разом з працівниками відділу поліції № 2 провели оперативні заходи і за кілька годин виявили і затримали правопорушника. Ним виявився безробітний, раніше судимий за грабежі та крадіжки 26-річний житель Вінниччини, який тимчасово проживав в Одесі. Ніж, мобільні телефони, гаманець та взуття були вилучені як речові докази. Частина грошей з гаманця зловмисник витратив на свої потреби. Слідчі затримали його у порядку, передбаченому законом. Суд обрав для чоловіка запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Як зазначив слідчий Дмитро Гречко, в ході слідства під наглядом Приморської окружної прокуратури були зібрані достатні докази для висунення обвинувачення за ч. 4 ст. 187 Кримінального кодексу України – у нападі з метою заволодіння чужим майном з погрозою насильства, небезпечного для життя потерпілого, з проникненням у житло під час воєнного стану. Досудове розслідування завершено, а обвинувальний акт скеровано до суду. Зловмиснику загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.