image
26 Грудня 2024 10:53

З метою покращення профілактичних заходів, раннього виявлення та лікування різних захворювань, Департамент охорони здоров'я Одеської міської ради реалізує безкоштовні профілактичні акції в медичних закладах Одеси в рамках Міської програми «Здоров'я» на 2024-2026 роки.

У 2024 році, за ініціативи Департаменту, Комунальна установа «Одеський міський Центр здоров'я» провела 29 Днів здоров'я, які охопили доросле та дитяче населення Одеси.

Основна мета цих заходів - підвищення обізнаності жителів Одеси про фактори ризику та профілактику найбільш поширених захворювань, а також своєчасне виявлення для ефективного лікування та мотивація до здорового способу життя.

Під час акцій лікарі проводили безкоштовні медичні огляди, включаючи офтальмологічні, стоматологічні, дерматологічні, отоларингологічні, гінекологічні огляди, а також ПСА-тести, мамографію, ЕКГ, УЗД та флюорографію. Також вимірювали артеріальний тиск, рівень глюкози, індекс маси тіла, гостроту зору та слуху, проводили лабораторні дослідження та надавали консультації.

Протягом року в акціях взяли участь 40 911 осіб, з яких 37 384 - дорослі та 3 527 - діти. Онкоскринінгами було охоплено 13 378 осіб, з них 3 903 чоловіки та 9 475 жінок.

Всі пацієнти з виявленими проблемами здоров'я були направлені до відповідних спеціалістів. Своєчасна діагностика захворювань є ключем до успішного лікування.

Крім того, цього року медзаклади Одеси активно працювали над підвищенням обізнаності про психічне здоров'я. У рамках програми «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською, було проведено Місяць обізнаності про ментальне здоров'я, в якому взяли участь близько 1000 одеситів, які отримали психологічну допомогу.