image
10 Листопада 2025 15:07

Тролейбус в Одесі відзначає свої 80 років!

7 листопада 1945 року в Одесі розпочався перший тролейбусний маршрут №1: «Залізничний вокзал — площа Льва Толстого».

Запуск тролейбусів став важливим етапом у відновленні міста після війни. Це був не лише транспортний засіб, а й символ нового початку.

Система тролейбусів була готова ще в 1941 році: проект було розроблено у 1940-му, перші машини вже прибули, а 38 водіїв проходили навчання в Києві.

Але війна зруйнувала ці плани. Інфраструктуру знищили, а тролейбуси вивезли. Після визволення Одеси частину з них повернули, і саме вони стали першими, хто вийшов на маршрут.

З того часу минуло 80 років. Тролейбус став невід'ємною частиною одеської культури, ритму життя міста, його спадщини та майбутнього.