image
03 Листопада 2025 13:44

У 2026 році Одеса та Гданськ святкуватимуть 35-річчя встановлення дружніх стосунків. На честь цієї події навесні заплановано святковий концерт та інші заходи в Гданську в рамках проєкту «Одеса їде в гості».
Під час візиту до міста-побратима делегація з Одеси обговорила організаційні моменти культурної програми.
Окремою темою стало зміцнення професійної співпраці. За запрошенням польської сторони, одеська делегація взяла участь у міжнародній виставці BALEXPO 2025, де акцентували увагу на портовій інфраструктурі, логістиці та інноваціях.

«Це була можливість продемонструвати потенціал нашої громади та сусідніх міст, а також підтвердити наше прагнення до спільного розвитку з європейськими партнерами», — підкреслила Олена Захарченко-Нетужилова, заступниця директора Департаменту міжнародного співробітництва, культури та маркетингу.

У ході зустрічей обговорювались:

  • розширення партнерських зв’язків;
  • обмін досвідом євроінтеграції;
  • спільна розробка проєктів для залучення фінансування;
  • міжмуніципальна співпраця і створення агломерацій;
  • українські практики цивільного захисту під час війни.

«Партнерство з Одесою — це про довіру, спільні ініціативи та бажання рухатися вперед разом», — наголосив віцемер Гданська пан Пйотр Гжеляк.

Гданськ — це портове місто на Балтійському узбережжі Польщі, яке славиться своєю історією, мультикультурною спадщиною та стратегічним значенням. Як і Одеса, він поєднує морську торгівлю, архітектурні шедеври, драматичні історичні події та дух відновлення.