У Одесі триває процес перевірки пляжів на відповідність спільному наказу Одеської ОВА та військових сил щодо дотримання заходів безпеки.
Відповідно до розпорядження начальника обласної адміністрації, пляжі можуть відкриватися лише за умови виконання всіх безпекових вимог та наявності акта від районної військової адміністрації.
На минулому тижні під час перевірки було виявлено 11 пляжів, які працюють без необхідного дозволу. 19 серпня було знайдено ще три пляжі в Київському районі, що порушують правила.
Ці пляжі: «Надія» (між колектором та траверсом N 17), «Чайка» (між траверсами N 6-А та N 6-Б) та пляж на 15-й станції Великого Фонтану (ТОВ «Атлант Си-Груп»), розташований між траверсами 14 та 15.
Міське управління інженерного захисту підготувало необхідні акти, а орендарі отримали вимоги про термінове усунення порушень. Всі документи будуть направлені до військових адміністрацій для подальших дій.
Міська влада вкотре підкреслює: робота пляжів без офіційного дозволу є серйозним правопорушенням і загрожує безпеці відпочивальників, адже це може поставити під загрозу їхнє здоров'я та життя.
Перевірки пляжів продовжаться: вони включатимуть не лише вимоги безпеки, а й забезпечення вільного доступу до води.
Крім того, Рада безбар'єрності проводить інспекції пляжів для оцінки доступу осіб з інвалідністю та маломобільних груп до води.